Kodėl projektavimas toks svarbus?

Nors apželdintojams dažniausiai maloniau dirbti  viską darant ekspromtu, tiesiog vietoje dėlioti augalus ir žiūrėti kaip kas, ir kaip geriau žiūrisi, tačiau nuodugniai planuoti yra beveik – būtina. Nes tik tokiu atveju gaunama harmoniga kompozicija.

Prieš pradedant sodo darbus, popieriuje nesunku pasibraižyti pagrindinius sodo elementus ir pasidėlioti augalus. Tokiu būdu išvengsite brangiai kainuojančių klaidų. Žinoma smulkius elementus galima pasidėlioti ir vėliau, tačiau svarbesniems elementams tokiems kaip: pavėsinė, lauko židinys, pergolė, sienelė ir pan. vieta turi būti numatyta iš anksto, nes vėliau juos perkelti nėra taip lengva, o kai kurių visai neįmanoma. Taip pat sodą būtina planuoti kaip visumą, o ne kaip atskirų elementų junginį. Nes taip bus sukuriamas sodas kurio įdomios bus ne tik atskiros detalės, bet ir visumos efektas.

Protingai ir apgalvotai planuojant sodą turi susijungti norai, funkcionalumas ir realybė. Nuo projekto ir biudžeto priklausys kokius darbus gal būt atiliksite patys, o kokius patikėsite profesionalams. Kai ką galite padaryti ir patys pvz. pasodinti augalus, gėles, tačiau projektavimo, statybos, telkinių įrengimo, takų įrengimo ir kitus darbus, kuriems reikalingas didesnis žinių bagažas, reikėtų patikėti profesionalams, kad vėliau klaidos nekainuotų labai brangiai.