Sklypo apželdinimas

modern-landscape.jpg

Taip jau yra, tačiau retai žmonės yra patenkinti savo nuosavu sodu ypač jeigu jis yra įrengtas seniai. Nepaisant jo teikiamo malonumo vis norisi kažką patobulinti, pakeisti ar pridėti. Vieni svajoja apie didesnį sodą, kiti priešingai norėtų mažesnio, tačiau beveik visi nori mažai priežiūros reikalaujančio ir kuo gražiau sutvarkyto sklypo.

Nereikia iškart pulti viską taisyti ir kuo gražiau apželdinti kiekvieną turimą laisvą metrą, nuo to gali būti tik blogiau, nes visų pirma reikia rimtai apsispręsti ko gi ištikrųjų norime iš savo sodo. Reikia žinoti ar norite tik gražaus sodo, kuris trauktų akį spalvomis, formomis, augalais ar tokio, kuris būtų ir naudingas. Gal būt jame augtų žemuogės, braškės, avietės taip pat prieskoninės žolelės.

Sodininkystė yra augalų auginimas ir priežiūra. Ar sodas bus gražus priklauso ne tik nuo parinktų augalų, tačiau ir nuo jiems augimui parinktos konkrečios vietos. Yra daugybė želdinimo stilių, o dėl skonio nesiginčijama, svarbiausia, kad sodu būtumėte visiškai patenkinti ir galėtumėte pilnai juo mėgautis.

Įrenginėjant naujus dar tuščius sklypus reikia labai kruopščiai sugalvoti, ko norime, nes tik tada pavyks viską įrengti tinkamai. Pavyzdžiui jei norite gražios vejos, nereiktų jos įrenginėti pirmiausia, nes veja kaip ir grindys  – įrenginėjama galiausiai. Kitaip įrenginėjant kitus sodo elementus ji gali būti sugadinta ir visas grožis dings, arba tiesiog bus gaila kažką įrenginėti, nes bijosite jog veja susigadins. Reikia apsispręsti dėl inžinerinių sistemų, tokių kaip drenažas, automatinė laistymo sistema ir apšvietimas, įrengimo, nes jos įrenginėjamos pirmiausiai. Tos pačios taisyklės galioja ir alpinariumams, dideliems gėlynams, nes juos įrenginėti taip pat geriausia, kai veja dar nepasodinta, nes akmenų dėstymas, atvežimas gali tikrai pakenkti vejai. Arba kartais to padaryti yra neįmanoma, nes kitu atveju reiktų pertiesti visą veją ir taip svajonės lieka neįgyvendintos. Tada sodas neteikia tiek džiaugsmo kiek norėtųsi.

Tai gi prieš pradėdami ką nors daryti pirmiau tvirtai apsispręskite kaip turėtų atrodyti Jūsų sklypas. O jeigu negalite apsispręsti patys, visada galite kreiptis į mus ir mes Jums būtinai padėsime.