Auginame virtuvei

86521515.jpg

Jei auginate valgymui visų pirma auginkite tuos augalus kurie Jums skaniausi. Nebūtinai tokius kurie labai gerai dera ar yra gražiausi. Jei auginate sau visų svarbiausia – skonis. Siūlytume tokį variantą kai augalai už pastangas atsidėkoja gausiu derliumi arba tokius, kurie mažai žinomi ir verti dėmesio. Iš žolelių labiausiai siūlintinos tos kurios ir puošia sodą, ir vertingos vertuvėje. Jei vietos daržui trūksta, kaip minėjome ankščiau, daržoves galima auginti su gėlėmis ar krūmais, arba net gi tarp plytelių plotų.

Paprastos salotos

Salotas lengva prižiūrėti, mažoms rūšims nereikia daug vietos. Salotas sėkite ne visas iš karto, o palaipsniui. Nuo pavasario pasėkite po žiupsnelį sėklų, kad turėtumėte pamainą išrautoms salotoms arba rinkitės plačialapes veisles pvz., „Salad Bowl“, kad galėtumėte ilgai skinti po lapą. Kai imsite derlių neliks tuščių tarpų. Būtinai auginkite sėjamasias salotas, salotines trūktžoles ir pomidorus. Jeigu toks pasiūlymas neįdomus, rinkitės raudonas salotas ir geltonus pomidorus. Pomidorus rinkitės krūminius, jiems nereikia šalinti šoninių ūgliukų, tad juos prižiūrėti lengviau ir kas svarbiausia jie atrodo kur kas gražiau. Taip pat kompozicijai pagyvinti galite sodinti špinatus, kurie pas mus rečiau auginami, tačiau puikiai dera yra skanūs ir naudingi. Geromis sąlygomis ridikėliai užauga per kelias savaites. Tačiau tikrai nusivilsite jeigu nesėsite palaipsniui, po truputį, nes reguliariai neraunami jie greit perauga.

Įdomios daržovės

Gerai žinomų daržovių auginimas tampa įpročiu arba visiškai suprantamu dalyku. Tačiau kai sodininkaujate patys turite galimybę paeksperimentuoti su įdomiomis rūšimis, o gal atrasite kažką naujo kas Jums begalo patiks. Gal jų auginimas komerciškai neapsimoka, tačiau tikrai verta paragauti pvz. bulvės „Pink Fire Apple“.

Šparaginės pupelės labai gražiai atrodo pražydusios raudonai, o vėliau ir subrandinusios ankštis. Cviklinio burokėlio arba rabarbaro labai puošnūs lapai. Vietoj paprasto aguročio pabandykite užsiauginti patisonus, jo vaisiai tarsi suploti, kampuotais kraštais tikrai pagyvins visą daržą. Aguročius, cukinijas, agurkus galima auginti žemių maišuose, arba dideliuose loviuose. Aguročiai ir cukinijos ypač dekoratyvūs, nes žydi dideliais geltonais žiedais. Pvz., statinaitėje arba dideliame vazone pasodinta cukinija greitai ir puikiai dera, o taip pat gali būti puikus laiptų aikštelės ar terasos puošybos akcentas.

Dekoratyvios žolelės

Daugelį prieskoninių žolelių galima auginti kaip apvado puošmenas greta krūmelių ar gėlių: rozmariną, šalaviją, lauramedį. Kitos: mairūnas, laiškinis česnakas, melisa ir agurklė pačios puikiai tinka akcentams kurti. Visas paminėtas prieskonines žoleles, išskyrus agurklę, galima auginti vazonuose ištisus metus. Nepamirškite, kad gražiausias žoleles, tokias kaip: margalapis šalavijas arba laiškinis česnakas reikia sodinti priekyje, o mažiau išvaizdžias: peletrūną vaistinę gelsvę šiek tiek toliau. Sodas atrodys gražiai net ir tada kai žolelės nuvys.

vertical-garden.jpg